Montaż stolarki okiennej w nowym budynku mieszkalnym

Kolejna z naszych realizacji to montaż stolarki okiennej w nowym budynku mieszkalnym. Klienci zdecydowali się na energooszczędne okna w profilu Veka 82 Softline z pakietem III-szybowy z ciepłą ramką w kolorze czarnym, kolor okien antracyt dwustronny z klamkami w kolorze srebrnym.
 
Okna zostały zamontowane na „ciepłych parapetach” (profil dwustronny), natomiast okno tarasowe oraz duże przeszklenie zamontowane na poszerzeniach systemowych z PCV. Zastosowania te mają zapobiegać powstawaniu mostków termicznych.

Cała stolarka została zamontowana z użyciem taśmy do ciepłego montażu, zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Taśma ma właściwości paroszczelne oraz paroprzepuszczalne. 

Zadaniem taśmy jest ochrona termoizolacji z piany – od wewnątrz warstwa paroizolacyjna ma uniemożliwić wilgoci z domu wnikanie w piankę, natomiast od zewnątrz wodoodporna taśma paroprzepuszczalna chroni pianę przed opadami atmosferycznymi jednocześnie umożliwiając dyfuzję pary wodnej. 

Sama piana dobrze izoluje termicznie i akustycznie, odporna jest na działanie pleśni i innych grzybów, jeżeli nie jest wystawiona na działanie światła nie starzeje się, owady i gryzonie nie powinny jej niszczyć, choć odsłonięta może być wydziobana przez ptaki. Dlaczego warto zabezpieczyć pianę taśmami? Ponieważ tylko sucha odpowiednio izoluje termicznie i akustycznie.

W jednej inwestycji również zostały zamontowane aluminiowe rolety zewnętrzne firmy NITUS. Rolety podtynkowe w kolorze antracyt, sterowane radiowo z detekcją przeszkód.
 
Realizacja w miejscowości Dębowiec.
 

Możliwość komentowania została wyłączona.